شعار روز جهانی گردشگری سال ۲۰۱۸؛ گردشگری و تحول دیجیتالی

کمپ ‏Yurt Holiday در کشور پرتغال
برترین کمپ های سفری دنیا (قسمت اول)
۱۳۹۷-۰۴-۱۸
کلیسای سنت آنتونی در استانبول
کلیسای سنت آنتونی استانبول
۱۳۹۷-۰۷-۰۸
 

“گردشگری و تحول دیجیتالی” شعار روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۸

فناوری دیجیتالی چگونه بر رابطه افراد با یکدیگر تاثیر می گذارد؟ دنیای دیجیتال رفتار انسان ها را تغییر داده و به پیدایش استراتژی های نوآورانه در راستای توسعه گردشگری پایدار و مسئولانه منجر شده است. اکنون زمان آن فرا رسیده که رشد اقتصادی و اثرات اجتماعی و زیست محیطی تکنولوژی را به معنای واقعی آن درک کنیم و نوآوری در گردشگری را به منظور دستیابی به رشد جامع و فراگیر در راستای اهداف توسعه پایدار به کار بندیم. گردشگری و تحول دیجیتالی ، شعار روز جهانی گردشگری برای سال ۲۰۱۸ است. همه ما می دانیم که بخش گردشگری پیشرفته دیجیتال می تواند به بهبود و گسترش کارآفرینی، توانمندسازی جوامع بومی و مدیریت کارآمد منابع موجود منجر گردد و روز جهانی گردشگری کمک می کند تا فرصت های تازه ای برای صنعت گردشگری از طریق هوش مصنوعی، داده های وسیع و سکوهای دیجیتالی به وجود بیاید.

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با پذیرفتن ایده های نوآورانه و مبتکرانه در صدد ایجاد تحولی بزرگ در مسیر توسعه توریسم است. روز جهانی گردشگری یک فرصت بی نظیر است که به افزایش آگاهی ها در زمینه مشارکت دادن فناوری های دیجیتالی در راستای اهداف توسعه پایدار منجر می گردد. این روز زمینه ای است برای سرمایه گذاری، مشارکت و همکاری در راستای دستیابی به توسعه گردشگری پایدار و مسئولانه فراهم می سازد.

امروزه افراد وصاحبان کسب و کارها با یکدیگر در تعامل هستند، به تبادل اطلاعات می پردازند و معاملات را به گونه ای انجام می دهند که هرگز پیش از این تصور نمی شد. ترکیبی از پلت فرم های دیجیتال، تولید محتوا توسط کاربران، استفاده از رسانه های اجتماعی، ارائه خدمات در سطح جهانی توسط صاحبان کسب و کارها، استفاده از هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات روش نوینی در تجربه اطلاعات و به اشتراک گذاری آن به وجود آورده است. گردشگری به عنوان یکی از بخش های اقتصادی مهم و پر درآمد جهان، شاهد تغییرات بسیاری در بخش فناوری های دیجیتالی بوده است. فناوری دیجیتالی ابزار ضروری و بسیار قدرتمندی برای مدیریت، توزیع محصولات و بازاریابی در صنعت گردشگری است. تغییراتی که در انتظارات و سلایق مشتریان به وجود آمده بخش گردشگری را وادار می سازد تا در جستجوی افزایش رضایت مشتری، استراتژی های جدیدی را اتخاذ کرده و خود را با نیاز روز جامعه جهانی منطبق سازد.

از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد. اساسنامه این روز در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۷۰ به تصویب سازمان جهانی گردشگری رسید. انتخاب و تصویب این روز نقطه عطفی در گردشگری جهانی محسوب می‌شود. هدف از گرامی داشت چنین روزی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.

مراسم روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۸، همزمان با ۲۷ سپتامبر در بوداپست مجارستان برگزار می شود. دبیر کل سازمان جهان گردشگری، استفاده از نوآوری و پیشرفت های دیجیتال را فرصت تازه ای برای بهبود همه جانبه صنعت گردشگری، توانمندسازی جوامع بومی و مدیریت کارآمد منابع معرفی می کند و سازمان ملل را به اهداف توسعه پایدار نزدیک تر می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *