پاییز گردی اطراف دریاچه اوان (الموت)

۱۴ مهر روز تهران/ تاریخچه پایتخت ایران طهران
۱۳۹۷-۰۷-۱۴
قلعه شیخ نصوری
بندر سیراف کجاست؟
۱۳۹۷-۰۷-۱۸
 
اگر علاقه مند به گشت و گذار در پاییز هستید و دیدن درختان زرد و نارنجی برای شما لذت بخش است کافیست به استان قزوین و منطقه زیبای الموت سر بزنید.

منطقه الموت یکی از مناطق طبیعی و روستایی قزوین است که برای رفتن به آن باید نرسیده به قزوین مسیر دیگری را انتخاب کرد و از راهی که تا دریاچه اوان حدود سه ساعت فاصله دارد را انتخاب کرد.
هیچ گردشگر و راننده‌ای از طی کردن این مسیر طولانی و کوهستانی خسته نمی‌شود. چون با جاذبه‌های شگفت‌انگیزی مواجه خواهد شد. در فصل پاییز هم که هزاررنگ درختان خودنمایی می کند و هر گردشگری را وادار می‌کند تا در کنار جاده ایستاده و از این مناظر زیبا عکاسی کند.

اما بعد از طی کردن حدود سه ساعت مسیر جاده الموت شما به دریاچه اوان میرسد، دریاچه ای زیبا که در اطراف خود صدها درخت را جای داده است و در بالا دستش روستایی با خانه های ویلایی کوچک و بزرگ قرار دارد.
اُوان دریاچه ای است با مساحت 70 هزار متر مربع که در ارتفاع 1815 متری از سطح دریا و در میان چهار روستای اوان، وربن، زوار دشت و زرآباد واقع شده است. عمق دریاچه طبق آخرین برآورد که یک گروه غواصی در سال 92 انجام دادند برابر با 6.8 متر اندازه گیری شده است. هیچ رودی به دریاچه نمی ریزد و آب آن از چشمه های جوشانی که از کف دریاچه به بالا می آید تامین می شود و از سرریز آب دریاچه، مزارع کشاورزی اطراف تغذیه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *