همدان ۲۰۱۸

بوگردی چیست و اقامتگاه بومگردی به چه معنا است؟
بوگردی چیست و اقامتگاه بومگردی به چه معنا است؟
۱۳۹۷-۰۴-۱۴
ماه گرفتگی پنجم مرداد ماه
ماه گرفتگی پنجم مرداد ماه ۹۷
۱۳۹۷-۰۴-۲۳
 
همزمان با برگزاری دومین اجلاس مجمع گفتگوی کشورهای آسیایی(acd) که در شهر سیم ریپ کامبوج برگزار شد، به پیشنهاد کشورایران استان همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی ارائه شد.
بر این اساس و با رای اکثریت اعضا سازمان گفتگوی همکاریهای کشورهای آسیایی شهر همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب و میزبان نشست سران گردشگری کشورهای عضو گفتگوی آسیایی شد.
سازمان گفتگوی همکاریهای آسیایی، سازمانی دولتی بین المللی است که 34 کشور از جمله ایران- تایلند- روسیه ترکیه چین اندونزی مالزی ژاپن کره جنوبی لائوس میانمار ویتنام فیلیپین سنگاپور کامبوج برونئی مغولستان بوتان هند پاکستان بنگلادش سریلانکا قزاقستان قرقیزستان تاجیکستان ازبکستان عربستان کویت قطرعمان امارات بحرین و افغانستان عضو آن هستند.
با تایید نهایی و انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی برنامه های بین المللی برای استفاده حداکثری از این رویداد صورت گرفت. برنامه هایی با اهداف بین المللی و شناخت هرچه بهتر شهر همدان و کشور ایران، برنامه هایی همچون:

نشست شهرداران جاده ابریشم در آبان ماه 1397
نشست UNWTO آبان ماه 1397
نشست ACD شهریور ماه 1397
کمیسیون گردشگری مرداد ماه 1397
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی مرداد و شهریور 1397
کنفرانس روز پزشک مرداد و شهریور 1397
بازدید سفرای خارجی از همدان تیرماه 1397

هر یک از نشستها، کنفرانسها، بازدید ها و نمایشگاه های بالا می تواند فرصتی استثنایی برای جذب سرمایه و توسعه و رونق صنعت گردشگری در شهر همدان به صورت بین اللملی باشد.
پوسترتبلیغاتی رویداد همدان 2018 نیز بعد از اعلام فراخوان از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با 18 طرح از سوی 11 طراح برتر استان به رای و داوری گذاشته شد که در انتها طرح شروین حسینی برگزیده و به عنوان نماد رسمی مورد تایید قرار گرفت.

استان همدان در سال 1385 با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *