شکمگردی چیست؟

مصاحبه با کارآفرین و مدیر رستوران شازده
مصاحبه با کارآفرین و مدیر رستوران شازده
۱۳۹۷-۰۳-۰۷
حُمص غذایی عربی
حُمص غذایی عربی
۱۳۹۷-۰۸-۳۰
 
شکمگردی درواقع کلمه زیبایی است برای مفهوم توریسم غذا که درجهان بسیار نوپا و جدید است، داستانش هم برمیگردد به سال 2001 و مقاله ای که تبدیل به نخستین کتاب جهان درباره صنعت گردشگری غذا شد.
این متن را اریک ولف نوشته است که در حال حاضر مدیراتحادیه بین المللی توریسم غذا است.
شکمگردی یا گردشگری غذا در دنیای سفرو گردشگری جهان بسیار سودآور است به طوری که بر اساس آمارهای موجود در جان بیش از 250 میلیارد دلار درآمدزایی داشته. این میزان درآمد صرفا برای خوراک نیست، مواد اولیه غذاهای محلی، آموزش طبخ غذاهای بومی، نوشیدنی های سنتی کشورهای مختلف هم در این میزان درآمد از گردشگری سهم دارند.
هدف اصلی شکمگردی شناخت غذاها و نوشیدنی های، سبک غذایی ملل و جوامع مختلف دنیا است. بنابراین رده بندی تخصصی و نظرات حرفه ای در این نو گردشگری مفهومی ندارد چرا که هرچه ساده تر و سنتی تر باشد گردشگر از آن لذت بیشتری می برد.
ایران و شکمگردی؟
کشور ایران به واسطه شرایط جغرافیایی متفاوت و حضور اقوام مختلف از تنوع غذایی بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که بیش از 2500مدل خوراک و 200نوع نوشیدنی سرد و گرم را در جغرافیای خود جای داده. در این میان هستند غذاهایی که نام مشخصی دارند اما نوع پخت و پز و طعم آنها در شرایط جغرافیایی مختلف متفاوت است.

غذاهای ایرانی معمولا با محصولات بومی طبخ میشوند و عطر و طعم خاصی دارند، ادویه در آنها مشهود است و متفاوت، مثلا غذاهای گیلکی که اکثرا ترش هستند و بوشهری ها که تند و آتشین که خود نمونه ای از تفاوتهای زیاد و جذاب برای یک گردشگر است.
با نگاهی کلی به دآمد های حاصل از شکمگردی در جهان و تنوع زیاد غذاهای ایران فعالیت بر روی گردشگری غذا در ایران بایستی رونق فراوانی پیدا کند و ایرانیان به دنیای پر درآمد گردشگری غذا وارد شوند.

متاسفانه این نوع گردشگری در حال حاضر چندان رونق نیافته است. بیشتر رستوران ها و سفره خانه ها به تعداد محدودی غذا بسنده می کنند به صورتی که گردشگر خارجی بعد از چند روز اعتراض خود را با جمله every day kabab بیان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *